O mně a mé práci

Kdo jsem

Vždy mě zajímali lidé a fascinovaly jejich příběhy, nicméně studium personalistiky mi ukázalo, že můj zájem o lidskou duši je hlubší než jen na úrovni lidských zdrojů a rozhodla jsem se pro psychologii. Při studiu jsem pracovala jako vedoucí recepce a personalistka v jednom malém hotelu. Po absolvování dobrovolnického výjezdu do uprchlického tábora v Srbsku jsem se rozhodla opustit komerční sféru a pracovat pouze v neziskovém sektoru či pomáhajících profesích. Tak mě život zavedl do Café na půl cesty, kde jsem při práci za barem měla možnost vidět, jaké překážky v každodenním životě musí překonávat lidé se závažným duševním onemocněním, kterým kavárna poskytuje bezpečné pracoviště.

Již na studiích jsem otěhotněla se synem Samuelem, jehož účast na přednáškách vykouzlila mnohé úsměvy. Po státních závěrečných zkouškách jsem hledala pracoviště, které by bylo vlídné k mateřskému životu, a tak jsem zakotvila jako psycholog v Domově pro seniory na Hájích, kde máme dětskou skupinu. V profesním životě se jedná o zásadní zlom, práce se starými lidmi mě nadchla. Především pro lidskost a hluboký smysl toho co dělám. My psychologové jsme navíc tak trochu sběratelé příběhů a s lidmi v závěru života víte, jak ten příběh skončí.  

Profesní zaměření

Po narození dcery Kamily jsem zahájila doktorandské studium v oboru Dlouhověkosti. Vedle akademické dráhy jsem se začala věnovat vlastní praxi, převzala vedení podpůrné skupiny pro mámy a poskytování individuálních konzultací pro dospělé klienty od března 2025.

Mimo to jsem absolventka pětiletého psychoterapeutického výcviku v přístupu zaměřeném na člověka podle C. Rogerse, který mi umožňuje samostatně pracovat s klienty pod pravidelnou supervizí u PhDr. Venduly Junkové. Výcvik probíhal v angličtině, a proto mohu poskytovat terapii i v tomto jazyce. Sama docházím na psychoterapii jako součást péče o duševní zdraví a dalšího vzdělávání.

Jako frekventantka výcviku v rodinné terapii se věnuji i práci s rodinami. Rodinná terapie pomáhá při náročných životních situacích, jako jsou výchovné problémy, rozvody nebo generační konflikty. Společně s kolegyní Mgr. Magdalenou Flaksovou vytváříme bezpečný prostor, kde mohou rodiny hledat porozumění a lepší způsoby vzájemné komunikace.Věřím, že každý je odborníkem na svůj vlastní život a mojí rolí je doprovázení a bezpodmínečné přijetí klienta. 

Terapeutický proces je o vztahu, ve kterém se má klient cítit bezpečně, sám sebou a přijatý takový, jaký je.

Mgr. Magdalena Flaksová

Magdalena vystudovala sociální práci a má dvacetiletou zkušenost s prací s lidmi s duševním onemocněním ve Fokusu Praha. Aktivně se podílela na budování nových služeb pro tuto cílovou skupinu.

Má psychoterapeutický výcvik v biosyntéze a je frekventantkou výcviku rodinné a párové terapie. Pracuje jako krizový intervent, je lektorkou vzdělávání v oblasti psychiatrické komunitní péče a přístupů k lidem s duševním onemocněním. Zároveň má vlastní terapeutickou praxi.

Je matkou dvou dětí v pubertálním věku.

"Zajímavým paradoxem je, že když se přijmu takový, jaký jsem, pak se můžu změnit."
Carl Rogers 

© 2023 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!